Η προετοιμασία πέρασε με νίκη από το Κερατσίνι!

ΑΕΚ και Φάρος αναμετρήθηκαν στο Κερατσίνι χθες με την «Ενωση» να παίρνει τη φιλική νίκη με σκορ 87-81.

Γιούρι Ζντοβτς και Ανδρέας Πολέμης είχαν την ευκαιρία να δοκιμάσουν σχήματα στο φιλικό του Κερατσινίου, εν όψει της επόμενης αγωνιστικής σε Basket League και Α2.

Το σκορ πήγε ψηλά από νωρίς, καθώς το πρώτο δεκάλεπτο ολοκληρώθηκε με σκορ 21-30, ενώ ήδη στο ημίχρονο η ΑΕΚ είχε φτάσει τους 50 πόντους (44-50). Η ομάδα του Ζντοβτς συνέχισε να έχει τον έλεγχο και έφτασε στο τελικό 81-88, με τον Δημήτρη Μαυροειδή να πετυχαίνει 17 πόντους.

Ο Ντι Τζέι Κούπερ, αν και... φευγάτος, έπαιξε βάζοντας 12 πόντους, ενώ κορυφαίος για τους γηπεδούχους ήταν ο Νίκος Λιακόπουλος που σημείωσε 17 πόντους.