Χωρίς βολή όλο το δεύτερο ημίχρονο η ΑΕΚ!

Αν ψάξει κανείς στην ιστορία του παγκόσμιου μπάσκετ, δύσκολα θα βρει κανείς μία ομάδα που δεν εκτέλεσε ούτε… μία βολή σε ένα ολόκληρο ημ...

Αν ψάξει κανείς στην ιστορία του παγκόσμιου μπάσκετ, δύσκολα θα βρει κανείς μία ομάδα που δεν εκτέλεσε ούτε… μία βολή σε ένα ολόκληρο ημίχρονο.

Κι όμως, στο σημερινό ματς στο Αλεξάνδρειο, η ΑΕΚ δεν εκτέλεσε καμία ελεύθερη βολή στο δεύτερο ημίχρονο, την ώρα που ο Άρης είχε αντίστοιχα 16/18, με 11/12 στην 4η περίοδο! Μιλάμε για ένα απίστευτο στατιστικό, που είναι για ρεκόρ… Γκίνες. Συνολικά, η ομάδα της Θεσσαλονίκης είχε 25/32 βολές, ενώ η ΑΕΚ είχε 5/8, όλες στο πρώτο ημίχρονο.

Η ΑΕΚ βέβαια στο δεύτερο ημίχρονο, σούταρε αμέτρητα τρίποντα απέναντι στη ζώνη του Άρη, αλλά αυτή είναι η μία άποψη του νομίσματος. Η άλλη είναι ότι ήταν δύσκολο να μην υπήρξε ούτε μία φάση που να μην έγινε φάουλ για βολές υπέρ της ΑΕΚ, όπως επίσης και το γεγονός ότι οι γηπεδούχοι κέρδιζαν με το… παραμικρό φάουλ στο δεύτερο ημίχρονο. Ειδικά στην 4η περίοδο, ο Άρης είχε κερδίσει το μπόνους των βολών από το 34′ της αναμέτρησης!

Θυμίζουμε ότι διαιτητές της σημερινής αναμέτρησης στο Αλεξάνδρειο, ήταν οι Χρήστος Χριστοδούλου (Αχαΐας και Ηλείας), Χρυσόστομος Σχινάς (Αττικής) και Κώστας Σταματόπουλος (Μαγνησίας). Αλήθεια, η ΚΑΕ Άρης θα μιλήσει για… κατεστημένο τώρα;

Πηγή: enwsi.gr

ΣΧΟΛΙΑ

Όνομα

Αγώνες,2541,Απόψεις,27,Αφιερώματα,183,Διοίκηση,479,Ερασιτεχνική ΑΕΚ,39,Μεταγραφές,421,Συνεντεύξεις,409,Antonopoulos,5,Basket League,197,Editorial,37,Eurobasket,105,Euroleague,72,Featured,3511,Giannis Sifakis,10,Koriopolis,3,Live Stream,5,Michos,11,NBA,176,Nikos Sifakis blog,1,
ltr
item
AekbcFans.Gr: Χωρίς βολή όλο το δεύτερο ημίχρονο η ΑΕΚ!
AekbcFans.Gr
true
8803551756100796746
UTF-8
Φόρτωση όλων των Άρθρων Δεν βρέθηκε κανένα άρθρο ΔΕΙΤΕ ΤΑ ΟΛΑ Διαβάστε Περισσότερα Απάντηση Ακύρωση Απάντησης Διαγραφή Από Αρχική ΣΕΛΙΔΕΣ ΑΡΘΡΑ Δείτε τα όλα ΣΥΝΙΣΤΑΤΑΙ ΓΙΑ ΕΣΑΣ ΕΤΙΚΕΤΑ ΑΡΘΡΟ ΑΝΑΖΗΤΗΣΗ ΟΛΑ ΤΑ ΑΡΘΡΑ Δεν βρέθηκε κανένα άρθρο με τα κριτήρια αναζήτησεις σας Πίσω στην Αρχική Κυριακή Δευτέρα Τρίτη Τετάρτη Πέμπτη Παρασκευή Σάββατο Κυρ Δευτ Τριτ Τετ Πεμπ Παρ Σαβ Ιανουάριος Φεβρουάριος Μάρτιος Απρίλιος Μάϊος Ιούνιος Ιούλιος Αύγουστος Σεπτέμβριος Οκτώβριος Νοέμβριος Δεκέμβριος Ιάν Φεβ Μαρτ Απρ Μάϊος Ιουν Ιουλ Αυγ Σεπτ Οκτ Νοεμ Δεκ μόλις τώρα 1 λεπτό πριν $$1$$ minutes ago 1 ώρα πριν $$1$$ hours ago Εχθές $$1$$ days ago $$1$$ weeks ago Πριν από περισσότερο από 5 εβδομάδες Ακόλουθοι Ακολουθήστε Αυτό το περιεχόμενο είναι PREMIUM Παρακαλώ μοιραστείτε για να ξεκλειδώσετε Copy All Code Select All Code All codes were copied to your clipboard Can not copy the codes / texts, please press [CTRL]+[C] (or CMD+C with Mac) to copy