Γκέλα στο Ρέθυμνο ο Άρης !

Το Ρέθυμνο έκανε την έκπληξη για την 2η αγωνιστική του Πρωταθλήματος της Basket League, αφού νίκησε με 69-60 τον Άρη. Έτσι, οι Κρητικοί έ...

Το Ρέθυμνο έκανε την έκπληξη για την 2η αγωνιστική του Πρωταθλήματος της Basket League, αφού νίκησε με 69-60 τον Άρη. Έτσι, οι Κρητικοί έκαναν το 2 στα 2 στη διοργάνωση, με τους Θεσσαλονικείς να γνωρίζουν ήττα εκτός προγράμματος.

Το Ρέθυμνο ξεκίνησε καλύτερα το παιχνίδι, με ένα σερί 8-0 στα πρώτα δύο λεπτά της αναμέτρησης, αιφνιδιάζοντας τον Αρη. Η ομάδα του Δημήτρη Πρίφτη άργησε να αντιδράσει αλλά κατάφερε στο 7΄να μειώσει σε 12-11 και κάνοντας την αντεπίθεσή της, στο 10’ πέρασε μπροστά με 14-21. Στην δεύτερη περίοδο ο Αρης ανέβασε «ταχύτητα» και στο 14’ ανέβασε την διαφορά στο +10 (19-29), το Ρέθυμνο όμως, με μπροστάρη τον Αρνολντ, στο ημίχρονο είχε μειώσει σε 30-34.

Στο δεύτερο μέρος τα δεδομένα άλλαξαν και πάλι. Οι γηπεδούχοι είχαν απαντήσεις στα καλάθια του Αρη και στο 26’ κατάφεραν να πάρουν εκ νέου το προβάδισμα με 43-42. Οι «κιτρινόμαυροι» παρέμεναν σε επαφή με το σκορ αλλά χάρη στο επιμέρους 20-10 της τρίτης περιόδου, το Ρέθυμνο στο 30’ προηγούνταν με 50-44. Στην τελευταία περίοδο το ματς πήρε χαρακτήρα «ντέρμπι», με τους Κρητικούς ωστόσο, να διατηρούν μικρό προβάδισμα. Στο 35’ το Ρέθυμνο προηγούνταν με 57-55 και οι «μάχες» συνεχίζονταν ως το τέλος. Με καλάθι του Τάλτον, οι γηπεδούχοι έκαναν το 64-59 στο 38’, ο Αρης δεν κατάφερε να απαντήσει και τελικά η ομάδα του κόουτς Κωνσταντινίδη, πήρε τη νίκη με 69-60.

Πηγή

ΣΧΟΛΙΑ

Όνομα

Αγώνες,2468,Απόψεις,25,Αφιερώματα,172,Διοίκηση,438,Ερασιτεχνική ΑΕΚ,38,Μεταγραφές,410,Συνεντεύξεις,373,Antonopoulos,5,Basket League,183,Editorial,42,Eurobasket,96,Euroleague,82,Featured,3514,Giannis Sifakis,10,Koriopolis,3,Live Stream,5,Michos,11,NBA,165,Nikos Sifakis blog,1,
ltr
item
AekbcFans.Gr: Γκέλα στο Ρέθυμνο ο Άρης !
AekbcFans.Gr
true
8803551756100796746
UTF-8
Φόρτωση όλων των Άρθρων Δεν βρέθηκε κανένα άρθρο ΔΕΙΤΕ ΤΑ ΟΛΑ Διαβάστε Περισσότερα Απάντηση Ακύρωση Απάντησης Διαγραφή Από Αρχική ΣΕΛΙΔΕΣ ΑΡΘΡΑ Δείτε τα όλα ΣΥΝΙΣΤΑΤΑΙ ΓΙΑ ΕΣΑΣ ΕΤΙΚΕΤΑ ΑΡΘΡΟ ΑΝΑΖΗΤΗΣΗ ΟΛΑ ΤΑ ΑΡΘΡΑ Δεν βρέθηκε κανένα άρθρο με τα κριτήρια αναζήτησεις σας Πίσω στην Αρχική Κυριακή Δευτέρα Τρίτη Τετάρτη Πέμπτη Παρασκευή Σάββατο Κυρ Δευτ Τριτ Τετ Πεμπ Παρ Σαβ Ιανουάριος Φεβρουάριος Μάρτιος Απρίλιος Μάϊος Ιούνιος Ιούλιος Αύγουστος Σεπτέμβριος Οκτώβριος Νοέμβριος Δεκέμβριος Ιάν Φεβ Μαρτ Απρ Μάϊος Ιουν Ιουλ Αυγ Σεπτ Οκτ Νοεμ Δεκ μόλις τώρα 1 λεπτό πριν $$1$$ minutes ago 1 ώρα πριν $$1$$ hours ago Εχθές $$1$$ days ago $$1$$ weeks ago Πριν από περισσότερο από 5 εβδομάδες Ακόλουθοι Ακολουθήστε Αυτό το περιεχόμενο είναι PREMIUM Παρακαλώ μοιραστείτε για να ξεκλειδώσετε Copy All Code Select All Code All codes were copied to your clipboard Can not copy the codes / texts, please press [CTRL]+[C] (or CMD+C with Mac) to copy