Δεν μπήκε ΠΟΤΕ στο παρκέ η ΑΕΚ!

Η ΑΕΚ ταξίδεψε στην Πόλη για το ματς με την Μπεσίκτας όπου έχασε με κάτω τα χέρια με 82-68. Η Ένωση δεν μπήκε ΠΟΤΕ στο παρκέ και δεν απε...

Η ΑΕΚ ταξίδεψε στην Πόλη για το ματς με την Μπεσίκτας όπου έχασε με κάτω τα χέρια με 82-68. Η Ένωση δεν μπήκε ΠΟΤΕ στο παρκέ και δεν απείλησε καθόλου τους Τούρκους.

Η Βασίλισσα έχασε πανεύκολα χωρίς να φέρει αντίσταση κόντρα στην Μπεσίκτας με σκορ 82-68. Οι Τούρκοι κάνανε πάρτι μέσα στην άδεια ρακέτα της ΑΕΚ αφού δεν υπήρχε κανείς να τους εμποδίσει.

Έτσι η ΑΕΚ μετά από αυτήν την ήττα μένει στην τρίτη θέση της βαθμολογίας στον όμιλο της και αν δεν αλλάξει κάτι στα επόμενα παιχνίδι δεν γλυτώνει το νοκ-άουτ παιχνίδι του επόμενου γύρου.

Όλοι οι παίχτες εκτός τον Ούκιτς, Μιλόσεβιτς, Ιβάνοβιτς και λίγο ο Σάκοτα δεν ήταν πουθενά και δεν βοήθησαν καθόλου την ομάδα του Γιούρι Ζντόβτς.

Πρώτος σκόρερ για την Μπεσίκτας και MVP του παιχνιδιού ο Κλάρκ με 13 πόντους και ακολούθησε ο Τόμσον με 17 πόντους.

Το ματς:

Το παιχνίδι άρχισε με τους Τούρκους να παίρνουνε κεφάλι στο σκορ αλλά με τον Ντίξον να απαντάει άμεσα. Η Μπεσίκτας είχε μπει πιο δυνατά στο παιχνίδι και με ένα γρήγορα 8-0 σερί, δημιούργησε μια διαφορά (10-2). Στα πρώτα πέντε λεπτά το σκορ ήταν 17-9 υπέρ των Τούρκων, ενώ δύο λεπτά πριν το τέλος η Μπεσίκτας είχε αυξήσει την διαφορά στους δεκατέσσερις πόντους (23-9). Το τέλος της περιόδου βρήκε την Μπεσίκτας να είναι μπροστά στο σκορ με δεκαεφτά πόντους διαφορά (28-11).

Το δεύτερο δεκάλεπτο άρχισε με την Μπεσίκτας να κάνει ένα 4-0 σερί (32-11), ενώ η ΑΕΚ αντέδρασε και κατέβασε την διαφορά στους δεκατέσσερις (34-20) με ένα 0-6 σερί. Η Ένωση ήταν πολύ άστοχοι και καθόλου συγκεντρωμένοι και με την Μπεσίκτας να κάνει πάρτι μέσα στην ρακέτα της πήρε πάλι την διαφορά (39-20). Οι δύο ομάδες πήγανε στα αποδυτήρια με σκορ 42-27 υπέρ των Τούρκων.

Στο δεύτερο ημίχρονο η Μπεσίκτας άρχισε πολύ άστοχα και η ΑΕΚ βρήκε ευκαιρία να μειώσει. Ο Ντίξον με ένα σουτ τριών πόντων κατέβασε την διαφορά στους δώδεκα πόντους (46-34). Ο Σάκοτα μετά από πολλά άστοχα σουτ βρήκε το καλάθι και ''έγραψε'' το 50-39. αλλά η Μπεσίκτας με ένα σερί 7-2 έκανε το 57-41 που ήταν και το σκορ περιόδου.

Η τέταρτη και τελευταία περίοδος άρχισε με τον Ούκιτς να σκοράρει σουτ τριών πόντων (57-44). Η Μπεσίκτας όμως και πάλι απάντησε με ένα σερί 5-2 για το 62-46. Ο Ντίξον με σουτ τριών πόντων έκανε το 64-51 αλλά οι Τούρκοι εύκολα ξανά ανέβασαν την διαφορά στους δεκαοχτώ πόντους (69-51). Η Ένωση έκανε ένα 0-7 σερί (69-58) και με ακόμα ένα σουτ τριών πόντων κατέβασε την διαφορά για πρώτη φορά στους δέκα πόντους (71-61). Οι Τούρκοι εύκολα ανέβασαν και πάλι την διαφορά δεκαέξι πόντους (79-63). Το ματς τελείωσε με την Μπεσίκτας να παίρνει μια μεγάλη νίκη με τελικό σκορ 82-68.

Δεκάλεπτα: 28-11, 42-27, 57-41, 82-68.

Μπεσίκτας (Σαρίτσα): Γκιουλέρ 4, Κλαρκ 13, Εντγκέ 1, Βεϊσέλογλου, Στίματς 16 (7 ριμπ.), Τόμπσον 17 (4 ασίστ), Ρολ 5 (9 ασίστ), Σανλί 7, Στρόμπερι 11, Γουίμς 8.

ΑΕΚ (Ζντοβτς): Ούκιτς 11 (4 ασίστ), Σάκοτα 11, Μιλόσεβιτς 15 (13 ριμπ.), Ντίξον 10, Λαρεντζάκης 2, Φόλκερ 3, Ιβάνοβιτς 8, Μαυροειδής 5 (4 ριμπ.), Γουίλιαμς 3.

Διαιτητές: Γκλίσιτς (Σερβία), Ρούτεσιτς (Μαυροβούνιο), Μαέστρ (Γαλλία).

Επιμέλεια: Παναγιώτης Μίχος

ΣΧΟΛΙΑ

Όνομα

Αγώνες,2494,Απόψεις,26,Αφιερώματα,188,Διοίκηση,446,Ερασιτεχνική ΑΕΚ,41,Μεταγραφές,484,Συνεντεύξεις,387,Antonopoulos,5,Basket League,188,Editorial,48,Eurobasket,99,Euroleague,90,Featured,3664,Giannis Sifakis,11,Koriopolis,3,Live Stream,5,Michos,12,NBA,165,Nikos Sifakis blog,1,Transfer Analysis,3,
ltr
item
AekbcFans.Gr: Δεν μπήκε ΠΟΤΕ στο παρκέ η ΑΕΚ!
AekbcFans.Gr
true
8803551756100796746
UTF-8
Φόρτωση όλων των Άρθρων Δεν βρέθηκε κανένα άρθρο ΔΕΙΤΕ ΤΑ ΟΛΑ Διαβάστε Περισσότερα Απάντηση Ακύρωση Απάντησης Διαγραφή Από Αρχική ΣΕΛΙΔΕΣ ΑΡΘΡΑ Δείτε τα όλα ΣΥΝΙΣΤΑΤΑΙ ΓΙΑ ΕΣΑΣ ΕΤΙΚΕΤΑ ΑΡΘΡΟ ΑΝΑΖΗΤΗΣΗ ΟΛΑ ΤΑ ΑΡΘΡΑ Δεν βρέθηκε κανένα άρθρο με τα κριτήρια αναζήτησεις σας Πίσω στην Αρχική Κυριακή Δευτέρα Τρίτη Τετάρτη Πέμπτη Παρασκευή Σάββατο Κυρ Δευτ Τριτ Τετ Πεμπ Παρ Σαβ Ιανουάριος Φεβρουάριος Μάρτιος Απρίλιος Μάϊος Ιούνιος Ιούλιος Αύγουστος Σεπτέμβριος Οκτώβριος Νοέμβριος Δεκέμβριος Ιάν Φεβ Μαρτ Απρ Μάϊος Ιουν Ιουλ Αυγ Σεπτ Οκτ Νοεμ Δεκ μόλις τώρα 1 λεπτό πριν $$1$$ minutes ago 1 ώρα πριν $$1$$ hours ago Εχθές $$1$$ days ago $$1$$ weeks ago Πριν από περισσότερο από 5 εβδομάδες Ακόλουθοι Ακολουθήστε Αυτό το περιεχόμενο είναι PREMIUM Παρακαλώ μοιραστείτε για να ξεκλειδώσετε Copy All Code Select All Code All codes were copied to your clipboard Can not copy the codes / texts, please press [CTRL]+[C] (or CMD+C with Mac) to copy