Κάκιστη η ΑΕΚ, ήττα από τον Κολοσσό!

Ο Κολοσσός νίκησε την ΑΕΚ στην Ρόδο με 86-73, χωρίς να δυσκολευτεί και πολύ. Η Ένωση δεν πέρασε ποτέ μπροστά στο σκορ, σε μια κάκιστη εμ...

Ο Κολοσσός νίκησε την ΑΕΚ στην Ρόδο με 86-73, χωρίς να δυσκολευτεί και πολύ. Η Ένωση δεν πέρασε ποτέ μπροστά στο σκορ, σε μια κάκιστη εμφάνιση της ομάδας του Γιούρι Ζντόβτς.

Ο Κολοσσός Ρόδου μπήκε δυνατά από το πρώτο λεπτό της αναμέτρησης και πανάξια πήρε μια μεγάλη νίκη κόντρα σε μια κάκιστη ΑΕΚ που ποτέ δεν απείλησε την ομάδα της Ρόδου.

Ο MVP του παιχνιδιού ήταν ο Παναγιώτης Βασιλόπουλος με 11 πόντους και 12 ριμπαόυντ ενώ ακολούθησε ο Ρέλεφορντ με 19 πόντους, 6 ριμπάουντ. Ο Ρέντικ ο ψηλός του Κολοσσού κυριάρχησε στην ρακέτα και πέτυχε 13 πόντους και 11 ριμπάουντ.

Από μεριάς ΑΕΚ πρώτος σκόρερ ήταν ο Ντούσαν Σάκοτα με 16 και ακολούθησαν οι Μιλόσεβιτς και Ούκιτς με 15 και 12 πόντους αντίστοιχα.

Το ματς:

Το παιχνίδι ξεκίνησε με τον Κολοσσό Ρόδου να μπαίνει δυνατά στο ματς και να παίρνει το προβάδισμα. Η Ένωση ήταν άστοχοι και τους πρώτο καλάθι το πέτυχε μετά από πέντε λεπτά παιχνιδιού για να κάνει το 5-2. Ο Κολοσσός δείχνοντας πιο δυνατός πήρε μια μικρή διαφορά (11-7), ενώ το δεκάλεπτο τελείωσε με 16-13.

Η δεύτερη περίοδος άρχισε με τον Κολοσσό να σκοράρει δύο συνεχόμενα εύστοχα τρίποντα και να κάνει το 22-15. Ο Κολοσσός φαινόταν ασταμάτητος και σε συνδυασμό με την αστοχία της ΑΕΚ μεγάλωσε την διαφορά (26-19). Η Ένωση μείωσε στους τρεις (32-29) με τον Ούκιτς αλλά ο Κολοσσός ανέβασε και πάλι την διαφορά (36-31). Ο Γουίλιαμς μείωσε και πάλι στους τρεις (39-36), ενώ και πάλι ο Αμερικάνος έκανε το 40-38 που ήταν και σκορ ημιχρόνου.

Το δεύτερο ημίχρονο άρχισε με την ΑΕΚ να ισοφαρίζει και το παιχνίδι να πηγαίνει συνέχεια στο πόντο. Ο Κολοσσός με τον Σαλούστρο πήρε και πάλι μια μικρή διαφορά (54-49) και ο Βασιλόπουλος με τρίποντο ''έγραψε'' το 57-49 λίγο πριν την λήξη του δεκαλέπτου. Η περίοδος τελείωσε με την ΑΕΚ να βρίσκεται πίσω στο σκορ με 60-54.

Το τελευταίο δεκάλεπτο έφερε το ματς να είναι ντέρμπι και με τον Κολοσσό να είναι σταθερά μπροστά στο σκορ και με τον Ρέλεφορντ να σκοράρει μεγάλωσε την διαφορά στο 70-59. Με πέντε λεπτά να απομένουν για το τέλος του ματς η ΑΕΚ βρισκόταν πίσω στο σκορ με 72-62. Ο Ντίξον μείωσε στους εφτά πόντους (76-69) αλλά ο Κολοσσός με μια αντεπίθεση έκανε το 84-69 με ηγέτη τον Σαλούστρο. Τελικό σκορ του αγώνα 86-73.

Δεκάλεπτα: 16-13, 40-38, 60-54, 86-73

Παναγιώτης Μίχος

ΣΧΟΛΙΑ

Όνομα

Αγώνες,2494,Απόψεις,26,Αφιερώματα,188,Διοίκηση,446,Ερασιτεχνική ΑΕΚ,41,Μεταγραφές,484,Συνεντεύξεις,387,Antonopoulos,5,Basket League,188,Editorial,48,Eurobasket,99,Euroleague,90,Featured,3664,Giannis Sifakis,11,Koriopolis,3,Live Stream,5,Michos,12,NBA,165,Nikos Sifakis blog,1,Transfer Analysis,3,
ltr
item
AekbcFans.Gr: Κάκιστη η ΑΕΚ, ήττα από τον Κολοσσό!
AekbcFans.Gr
true
8803551756100796746
UTF-8
Φόρτωση όλων των Άρθρων Δεν βρέθηκε κανένα άρθρο ΔΕΙΤΕ ΤΑ ΟΛΑ Διαβάστε Περισσότερα Απάντηση Ακύρωση Απάντησης Διαγραφή Από Αρχική ΣΕΛΙΔΕΣ ΑΡΘΡΑ Δείτε τα όλα ΣΥΝΙΣΤΑΤΑΙ ΓΙΑ ΕΣΑΣ ΕΤΙΚΕΤΑ ΑΡΘΡΟ ΑΝΑΖΗΤΗΣΗ ΟΛΑ ΤΑ ΑΡΘΡΑ Δεν βρέθηκε κανένα άρθρο με τα κριτήρια αναζήτησεις σας Πίσω στην Αρχική Κυριακή Δευτέρα Τρίτη Τετάρτη Πέμπτη Παρασκευή Σάββατο Κυρ Δευτ Τριτ Τετ Πεμπ Παρ Σαβ Ιανουάριος Φεβρουάριος Μάρτιος Απρίλιος Μάϊος Ιούνιος Ιούλιος Αύγουστος Σεπτέμβριος Οκτώβριος Νοέμβριος Δεκέμβριος Ιάν Φεβ Μαρτ Απρ Μάϊος Ιουν Ιουλ Αυγ Σεπτ Οκτ Νοεμ Δεκ μόλις τώρα 1 λεπτό πριν $$1$$ minutes ago 1 ώρα πριν $$1$$ hours ago Εχθές $$1$$ days ago $$1$$ weeks ago Πριν από περισσότερο από 5 εβδομάδες Ακόλουθοι Ακολουθήστε Αυτό το περιεχόμενο είναι PREMIUM Παρακαλώ μοιραστείτε για να ξεκλειδώσετε Copy All Code Select All Code All codes were copied to your clipboard Can not copy the codes / texts, please press [CTRL]+[C] (or CMD+C with Mac) to copy