Νίκησε και κέρδισε χρόνο για ανασύνταξη !

Νίκη ψυχολογικής σημασίας πήρε η ΑΕΚ κόντρα στο αξιόμαχο Κόροιβο Αμαλιάδας με στα πλαίσια της 9ης αγωνιστικής της Basket League. Κορυφαίο...

Νίκη ψυχολογικής σημασίας πήρε η ΑΕΚ κόντρα στο αξιόμαχο Κόροιβο Αμαλιάδας με στα πλαίσια της 9ης αγωνιστικής της Basket League. Κορυφαίος του ματς ο Ιβάνοβιτς με 19 πόντους και εξαιρετική εμφάνιση, ενώ πολύ καλοί ήταν και οι Γουίλιαμς με 17 και Μιλόσεβιτς με 15 πόντους και 7 ασιστ !

Εξαιρετικά ανταγωνιστικό το πρώτο ημίχρονο της αναμέτρησης με την ΑΕΚ να παίρνει κεφάλι από νωρίς με 6-0 παρά ταύτα ο Κόροιβος με ένα ξέσπασμα κατάφερε να τρέξει σερί 0-10 και να υποχρεώσει τον ΖΝτόβτς να καλέσει time out για να ανασυνταχθεί το παιχνίδι της Βασίλισσας.

Έπειτα η ομάδα με την είσοδο του Μαυροειδή χρησιμοποίησε το πλεονέκτημα της στην ρακέτα με τον Δημήτρη Μαυροειδή να χτυπά με συνεχόμενα καλάθια του φιλοξενούμενους. Ωστόσο ο Κόροιβος δεν έμεινε ούτε λεπτό πολύ πίσω στο σκορ με τους Κεν Μπράουν να πυροβολούν από την γραμμή του τριπόντου και να διστηρούν την ομάδα της Αμαλιάδας σε απόσταση βολής. Σημαντική η συνεισφορά των Γουίλιαμς και Ιβάνοβιτς στο πρώτο μέρος με το σκορ να κλείνει στο 46-39.

Στο ξεκίνημα της 3ης περιόδου η ΑΕΚ έσφιξε αρκετά στην άμυνα και κράτησε για αρκετά λεπτά τον Κόροιβο "κολλημένο" στους 39 πόντους ενώ η Ένωση πέτυχε καλάθια που την οδήγησαν στο +15.
Σε εκείνο το σημείο ο Φάλκερ χρεώθηκε με το 3ο προσωπικό του φάουλ και οδηγήθηκε στον πάγκο με τον Μαυροειδή να επιστρέφει στο παρκέ.

Παρά την καλή εικόνα της ΑΕΚ τα τρίποντα των Μπράουν και Βαν Όστρουμ κράτησαν τον Κόροιβο σε ανταγωνιστική απόσταση τους φιλοξενούμενους με το σκορ να βρίσκεται στο 69-58 με φοβερό τρίποντο buzzer beat του Νικολά Ιβάνοβιτς !

Στην 4η και τελευταία περίοδο το ματς μπήκε στο ρυθμό της ΑΕΚ που διατηρούσε ένα σημαντικό προβάδισμα κάνοντας παράλληλα συνήριση δυνάμεων με αποτέλεσμα να φτάσει σε εύκολη επικράτηση με τελικό σκορ στο 89-75 .

ΣΧΟΛΙΑ

Όνομα

Αγώνες,2493,Απόψεις,26,Αφιερώματα,188,Διοίκηση,445,Ερασιτεχνική ΑΕΚ,41,Μεταγραφές,482,Συνεντεύξεις,386,Antonopoulos,5,Basket League,188,Editorial,48,Eurobasket,99,Euroleague,90,Featured,3659,Giannis Sifakis,11,Koriopolis,3,Live Stream,5,Michos,12,NBA,165,Nikos Sifakis blog,1,Transfer Analysis,3,
ltr
item
AekbcFans.Gr: Νίκησε και κέρδισε χρόνο για ανασύνταξη !
AekbcFans.Gr
true
8803551756100796746
UTF-8
Φόρτωση όλων των Άρθρων Δεν βρέθηκε κανένα άρθρο ΔΕΙΤΕ ΤΑ ΟΛΑ Διαβάστε Περισσότερα Απάντηση Ακύρωση Απάντησης Διαγραφή Από Αρχική ΣΕΛΙΔΕΣ ΑΡΘΡΑ Δείτε τα όλα ΣΥΝΙΣΤΑΤΑΙ ΓΙΑ ΕΣΑΣ ΕΤΙΚΕΤΑ ΑΡΘΡΟ ΑΝΑΖΗΤΗΣΗ ΟΛΑ ΤΑ ΑΡΘΡΑ Δεν βρέθηκε κανένα άρθρο με τα κριτήρια αναζήτησεις σας Πίσω στην Αρχική Κυριακή Δευτέρα Τρίτη Τετάρτη Πέμπτη Παρασκευή Σάββατο Κυρ Δευτ Τριτ Τετ Πεμπ Παρ Σαβ Ιανουάριος Φεβρουάριος Μάρτιος Απρίλιος Μάϊος Ιούνιος Ιούλιος Αύγουστος Σεπτέμβριος Οκτώβριος Νοέμβριος Δεκέμβριος Ιάν Φεβ Μαρτ Απρ Μάϊος Ιουν Ιουλ Αυγ Σεπτ Οκτ Νοεμ Δεκ μόλις τώρα 1 λεπτό πριν $$1$$ minutes ago 1 ώρα πριν $$1$$ hours ago Εχθές $$1$$ days ago $$1$$ weeks ago Πριν από περισσότερο από 5 εβδομάδες Ακόλουθοι Ακολουθήστε Αυτό το περιεχόμενο είναι PREMIUM Παρακαλώ μοιραστείτε για να ξεκλειδώσετε Copy All Code Select All Code All codes were copied to your clipboard Can not copy the codes / texts, please press [CTRL]+[C] (or CMD+C with Mac) to copy