''Καθάρισε'' στο δεύτερο ημίχρονο και πήρε το ''διπλό''!

Νο1 εταιρεία οπαδικού ρουχισμού στην Ελλαδα Original ultras clothes...ΚΛΙΚ εδώ για να την επισκεφθείτε ! Η ΑΕΚ πήρε μια εύκολη νί...

Η ΑΕΚ πήρε μια εύκολη νίκη κόντρα στον Κόροιβο στην Αμαλιάδα με 63-89 και τώρα πάει με καλή ψυχολογία για το ντέρμπι της ερχόμενης Κυριακής με τον Παναθηναϊκό στο ΟΑΚΑ.

Εύκολη νίκη για την Βασίλισσα στην Αμαλιάδα με μπροστάρη τον αρχηγό της Ντούσαν Σάκοτα που σημείωσε 18 πόντους. Η Ένωση καθάρισε το ματς στο τρίτο δεκάλεπτο με ένα 12-24 σκορ, ενώ στο τέταρτο δεκάλεπτο το σκορ ''έγραψε'' 9-21

Πρώτος σκόρερ για την Ένωση ο Σάκοτα με 18 πόντους ενώ ακολούθησε ο Μαυροκεφαλίδης με 15 πόντους και 8 ριμπάουντ. Για τον Κόροιβο πρώτοι σκόρερ ήταν οι Γκότσερ με 20π., 6ριμπ. και ο Πόλαρντ με 12π.

Το ματς:

To παιχνίδι ξεκίνησε με τις δύο ομάδες να είναι πολύ άστοχες. Η ΑΕΚ ήταν μπροστά στο σκορ με 4-6 αλλά ο Κόροιβος με ένα μικρό σερί έκανε το 10-6. Ο Σάκοτα με προσωπικούς του τέσσερις πόντους έκανε το 10-10. Με μπροστάρη τον Γκότσερ η ομάδα της Αμαλιάδας συνέχισε να είναι μπροστά στο σκορ παρά το ότι η Ένωση μείωνε συνεχώς. Η περίοδος έληξε με τον Μαυροκεφαλίδη να κάνει το 21-22 μετά από 2/2 βολές.

Η ΑΕΚ μπήκε δυνατά στο ξεκίνημα της δεύτερη περιόδου και με ένα σερί 2-8 έκανε το 23-30. Με τους Γκότσερ και Πόλαρντ ο Κόροιβος μείωσε στο -4 (31-34), ενώ δεν σταμάτησε εκεί αφού ισοφάρισε για το 34-34. Ο Ούκιτς με σουτ τριών πόντων έβαλε ''έγραψε'' το (34-37), αλλά ο Κόροιβος δεν τα παράτησε και με τον Μιχάλογλου έκανε το 42-41 και πέρασε εκ νέου μπροστά. Οι δύο ομάδες πήγανε στα αποδυτήρια με την Ένωση να προηγείται με 42-44.

Το δεύτερο ημίχρονο άρχισε με τον Σάκοτα να κάνει το 42-47 αλλά αμέσως ο Στάρκς να μειώνει. Ο Κόροιβος με 2/2 βολές έκανε το 52-51 και πέρασε μπροστά, ενώ η ΑΕΚ με μια αντεπίθεση στο παιχνίδι της και με ένα σερί 0-10 έκανε το 52-61. Ο Κόροιβος μείωσε σε 54-61 αλλά η ΑΕΚ με ακόμα ένα σερί 0-5 έκανε το 54-61 που ήταν και σκορ δεκαλέπτου.

Η τελευταία περίοδος άρχισε όπως τελείωσε και η προηγούμενη με ένα σερί 0-7 από την Ένωση (54-75). Το ματς είχε διαδικαστικό χαρακτήρα και ο Σωτήρης Μανωλόπουλος δοκίμαζε συστήματα στο παρκέ όσο η διαφορά αυξανόταν για την ΑΕΚ. Το τελικό σκορ της αναμέτρησης ήταν 63-89 για την Βασίλισσα.

Τα δεκάλεπτα: 22-21, 42-44, 54-68, 63-89

Παναγιώτης Μίχος

ΣΧΟΛΙΑ

Όνομα

Αγώνες,2533,Απόψεις,26,Αφιερώματα,191,Διοίκηση,454,Ερασιτεχνική ΑΕΚ,42,Μεταγραφές,494,Συνεντεύξεις,406,Antonopoulos,5,Basket League,194,Editorial,51,Eurobasket,101,Euroleague,90,Featured,3748,Giannis Sifakis,13,Koriopolis,3,Live Stream,6,Michos,12,NBA,165,Nikos Sifakis blog,1,Transfer Analysis,3,
ltr
item
AekbcFans.Gr: ''Καθάρισε'' στο δεύτερο ημίχρονο και πήρε το ''διπλό''!
AekbcFans.Gr
true
8803551756100796746
UTF-8
Φόρτωση όλων των Άρθρων Δεν βρέθηκε κανένα άρθρο ΔΕΙΤΕ ΤΑ ΟΛΑ Διαβάστε Περισσότερα Απάντηση Ακύρωση Απάντησης Διαγραφή Από Αρχική ΣΕΛΙΔΕΣ ΑΡΘΡΑ Δείτε τα όλα ΣΥΝΙΣΤΑΤΑΙ ΓΙΑ ΕΣΑΣ ΕΤΙΚΕΤΑ ΑΡΘΡΟ ΑΝΑΖΗΤΗΣΗ ΟΛΑ ΤΑ ΑΡΘΡΑ Δεν βρέθηκε κανένα άρθρο με τα κριτήρια αναζήτησεις σας Πίσω στην Αρχική Κυριακή Δευτέρα Τρίτη Τετάρτη Πέμπτη Παρασκευή Σάββατο Κυρ Δευτ Τριτ Τετ Πεμπ Παρ Σαβ Ιανουάριος Φεβρουάριος Μάρτιος Απρίλιος Μάϊος Ιούνιος Ιούλιος Αύγουστος Σεπτέμβριος Οκτώβριος Νοέμβριος Δεκέμβριος Ιάν Φεβ Μαρτ Απρ Μάϊος Ιουν Ιουλ Αυγ Σεπτ Οκτ Νοεμ Δεκ μόλις τώρα 1 λεπτό πριν $$1$$ minutes ago 1 ώρα πριν $$1$$ hours ago Εχθές $$1$$ days ago $$1$$ weeks ago Πριν από περισσότερο από 5 εβδομάδες Ακόλουθοι Ακολουθήστε Αυτό το περιεχόμενο είναι PREMIUM Παρακαλώ μοιραστείτε για να ξεκλειδώσετε Copy All Code Select All Code All codes were copied to your clipboard Can not copy the codes / texts, please press [CTRL]+[C] (or CMD+C with Mac) to copy