Με ΤΣΑΜΠΟΥΚΑ και κόντρα σε ΌΛΟΥΣ, ήταν ΑΕΚ!

Η ΑΕΚ κόντρα σε όλους, πήρε μια μεγάλη νίκη με τσαμπουκά κόντρα στον Παναθηναϊκό στο ΟΑΚΑ με 71-70. Κόντρα σε διαιτησία, κόντρα στον Πα...

Κόντρα σε διαιτησία, κόντρα στον Παναθηναϊκό, η Βασίλισσα πήρε μια μεγάλη νίκη με 71-70 και έκανε το 1-1 στην σειρά των ημιτελικών.

Το ματς:

Η Ένωση μπήκε δυνατά στο παρκέ και έκανε ένα γρήγορο σερί 5-0 σκορ, αλλά ο Παναθηναϊκός επανήλθε δυνατά και πέρασε μπροστά με 7-9. Στο πρώτο πεντάλεπτο του ματς η ΑΕΚ βρισκόταν πίσω στο σκορ με 9-11, ενώ οι ‘’πράσινοι’’ ανέβασαν την διαφορά στο +5 (12-17). Η Βασίλισσα μείωσε στους δύο πόντους (15-17) αλλά ο Παναθηναϊκός έβρισκε λύσεις σε άμυνα και επίθεση και έτσι στο τέλος του πρώτου δεκαλέπτου ήταν μπροστά στο σκορ με 17-22.

Στο δεύτερο δεκάλεπτο οι ‘’πράσινοι’’ μπήκαν πιο δυνατά και ανέβασαν την διαφορά στους +9 (19-28), όμως ο Μιλόσεβιτς κατέβασε την διαφορά (22-28) με ένα σουτ τριών πόντων. Με την ΑΕΚ να προσπαθεί να μειώσει και με τον Παναθηναϊκό να σκοράρει από τα 6,75 η διαφορά πήγε στο +10 (27-37). Η ομάδα του Πασκουάλ έφτασε μέχρι και το +12 (29-41) με την Ένωση να μην μπορεί να αντιδράσει. Οι δύο ομάδες πήγαν στα αποδυτήρια με σκορ 37-44, μετά από μια μαγική προσπάθεια του Ούκιτς.

Αρχή δευτέρου ημιχρόνου με την Ένωση να μπαίνει δυνατά στο παρκέ και με ένα σερί 7-0 και καλή άμυνα ισοφάρισε σε 44-44. Ο Παναθηναϊκός αντέδρασε με ένα μικρό σερί 4-0 (44-48). Οι ‘’πράσινοι’’ μετά από μια τεχνική ποινή στον Μανωλόπουλο ανέβασαν την διαφορά στους +7 (48-55). Ο Ελονού με κάρφωμα κατέβασε την διαφορά στους πέντε πόντους (50-55), αλλά ο ΠΑΟ και πάλι πήγε στο +7. Ο Νιούλει με 2/2 συνεχόμενα τρίποντα ‘’έγραψε’’ το 56-57 στο τέλος της περιόδου.

Στο τέταρτο δεκάλεπτο, πρώτος σκόραρε ο ΠΑΟ για το 56-59, με τον Ελονού να κάνει το 58-59. Ο Σάκοτα με ένα μεγάλο σουτ, έκανε το 61-62 και με τον Ντίξον στην επόμενη επίθεση πήρε τα σκήπτρα του ματς με 63-62. Ο Σάκοτα με ένα σουτ από τα εννιά μέτρα έβαλε την Ένωση μπροστά με 68-64, ενώ ο ΜακΓκράθ ‘’έγραψε’’ το 70-64. Ο Παναθηναϊκός με ένα σερί 6-0 ισοφάρισε στο παιχνίδι με 1.35’’ να απομένει για το τέλος του ματς. Ο Μαυροειδής με 1/2 βολές και 47’’ δεύτερα να απομένουν έκανε το 71-70 που έμελλε να είναι και το τελικό σκορ.

Τα δεκάλεπτα: 17-22, 37-44, 56-57, 71-70

Τα στατιστικά των παικτών της ΑΕΚ

ΣΧΟΛΙΑ

Όνομα

Αγώνες,2479,Απόψεις,26,Αφιερώματα,184,Διοίκηση,443,Ερασιτεχνική ΑΕΚ,40,Μεταγραφές,458,Συνεντεύξεις,382,Antonopoulos,5,Basket League,188,Editorial,47,Eurobasket,99,Euroleague,89,Featured,3614,Giannis Sifakis,10,Koriopolis,3,Live Stream,5,Michos,12,NBA,165,Nikos Sifakis blog,1,Transfer Analysis,3,
ltr
item
AekbcFans.Gr: Με ΤΣΑΜΠΟΥΚΑ και κόντρα σε ΌΛΟΥΣ, ήταν ΑΕΚ!
AekbcFans.Gr
true
8803551756100796746
UTF-8
Φόρτωση όλων των Άρθρων Δεν βρέθηκε κανένα άρθρο ΔΕΙΤΕ ΤΑ ΟΛΑ Διαβάστε Περισσότερα Απάντηση Ακύρωση Απάντησης Διαγραφή Από Αρχική ΣΕΛΙΔΕΣ ΑΡΘΡΑ Δείτε τα όλα ΣΥΝΙΣΤΑΤΑΙ ΓΙΑ ΕΣΑΣ ΕΤΙΚΕΤΑ ΑΡΘΡΟ ΑΝΑΖΗΤΗΣΗ ΟΛΑ ΤΑ ΑΡΘΡΑ Δεν βρέθηκε κανένα άρθρο με τα κριτήρια αναζήτησεις σας Πίσω στην Αρχική Κυριακή Δευτέρα Τρίτη Τετάρτη Πέμπτη Παρασκευή Σάββατο Κυρ Δευτ Τριτ Τετ Πεμπ Παρ Σαβ Ιανουάριος Φεβρουάριος Μάρτιος Απρίλιος Μάϊος Ιούνιος Ιούλιος Αύγουστος Σεπτέμβριος Οκτώβριος Νοέμβριος Δεκέμβριος Ιάν Φεβ Μαρτ Απρ Μάϊος Ιουν Ιουλ Αυγ Σεπτ Οκτ Νοεμ Δεκ μόλις τώρα 1 λεπτό πριν $$1$$ minutes ago 1 ώρα πριν $$1$$ hours ago Εχθές $$1$$ days ago $$1$$ weeks ago Πριν από περισσότερο από 5 εβδομάδες Ακόλουθοι Ακολουθήστε Αυτό το περιεχόμενο είναι PREMIUM Παρακαλώ μοιραστείτε για να ξεκλειδώσετε Copy All Code Select All Code All codes were copied to your clipboard Can not copy the codes / texts, please press [CTRL]+[C] (or CMD+C with Mac) to copy